BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

Rozmowa z Burmistrzem Miasta i Gminy, Leszkiem Markiem Gryciukiem

GMINNE ABC - Jaki był ten rok ?
W jednym zdaniu powiedziałbym że bardzo trudny, ale pomyślny nie tylko dla mnie również dla naszej Gminy. Dokończyliśmy budowę kanalizacji sanitarnej w mieście, budowę sali widowiskowo - sportowej przy Gimnazjum, wybudowaliśmy prawie od podstaw most w Wojnowie, powstały nowe przystanki autobusowe, nowy parking obok Ośrodka Zdrowia w Ukcie, zmieniliśmy kilka planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta i w Gminie. Wymieniłem te najważniejsze choć dla mieszkańców ważniejsza jest np. naprawa chodnika, czy wycięcie suchego drzewa które może zniszczyć dach. Rozumiem to ale wspomniałem o tych inwestycjach dlatego że dla mnie świadczą o dalszym rozwoju naszej Gminy i co ważne te inwestycje nie ukrywam były zagrożone. Zagrożone o tyle że musielibyśmy zwrócić dotacje i obligacje komunalne w kwocie 5,5 mln. złotych. Co to oznaczałoby dla naszej gminy nie muszę chyba mówić. Stan finansów gminnych jest bardzo trudny - przeinwestowaliśmy ale dziś nikt nam nie odbierze tego co zostało zrobione. Możemy się pochwalić że mamy jedną z najlepiej funkcjonujących oczyszczalni ścieków na terenie woj. Warm - Maz.i salą widowiskowo - sportową z prawdziwego zdarzenia. Moja rola, rola Rady Miejskiej, Urzędu Miasto to spłata zadłużeń wynikających z realizacji tych inwestycji.
GMINNE ABC - Wspomniał Pan o Radzie Miejskiej, wiem że współpraca na początku kadencji nie układała się najlepiej - jak wygląda to obecnie ?
Początki są zawsze trudne, niechęć do mojej osoby na początku była aż na wskroś czytelna i jawna. Przykładem może być tutaj uchwalanie przez Radę Miejską wynagrodzenie dla Burmistrza - było to wręcz żenujące i niesmaczne. W miarę upływu czasu przyszło opamiętanie u większości radnych. Nie jest sztuką negowanie, krytykowanie, odrzucanie uchwał - sztuką jest tworzenie i działanie na korzyść naszej Gminy. Dziś mogę powiedzieć że współpraca nie jest jeszcze taka jaką być powinna w moim przekonaniu ( sam byłem radnym ) niemniej jest wielu radnych którzy chcą pracować na rzecz mieszkańców. Tak pojmuję rolę radnego, tak również postrzegam swoją funkcję jako Burmistrza Miasta i Gminy. Zostaliśmy wybrani w wyborach bezpośrednich z woli mieszkańców i wspólnym celem winno być służenie naszej społeczności.
GMINNE ABC - Czego chciałby Pan życzyć sobie i mieszkańcom w 2004 roku ?
W tym Nowym 2004 roku chciałbym życzyć mieszkańcom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, wiary że wraz z nadejściem nowego roku nasze plany i marzenia doczekają się realizacji. Życzę również, by przyniósł naszej społeczności jak najmniej trosk i wiele dobrego, czego również sobie życzę.
GMINNE ABC -Przyłączam się do życzeń i dziękuję za rozmowę.
Data powstania: czwartek, 7 paź 2004 14:13
Data opublikowania: wtorek, 12 paź 2004 11:00
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 20 gru 2010 08:15
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 3892 razy