BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

Ogłoszenie

"Odświeżamy nasze miasta" TOB3CIT

W związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną dotyczącą palenia tytoniu w Polsce od 1 października 2011 r. Główny Inspektorat Sanitarny zainicjował realizację ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT”. Projekt realizowany będzie do 30 września 2013 r., a wszystkie podjęte działania finansowane będą przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami, we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc.

Celem projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców Polski przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego.
W ramach projektu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piszu, Urzędy Miast i Gmin w Rucianem Nidzie i Orzyszu, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska w Piszu zawiązały lokalną koalicję na rzecz środowiska wolnego od dymu tytoniowego.


W trakcie trwania projektu funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r. Nr 10, poz. 55 z późn. zm.).
Przypominamy, że to już rok od wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych. Zakaz palenia bezwzględnie obowiązuje m.in.: w przychodniach i szpitalach, przedszkolach, szkołach oraz w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci, w kinach, teatrach, domach kultury, w pomieszczeniach obiektów sportowych, na przystankach komunikacji publicznej.
Za palenie w strefie oznaczonej zakazem grozi kara grzywny do 500 złotych.
Jeśli ktoś łamie zakaz palenia, zwróć jego uwagę na znak zakazu i poproś o zaprzestanie. Uświadom mu, że paląc w miejscu gdzie jest to zakazane łamie prawo.


Zachęcamy do odwiedzania strony:
oswiata.sanepid.olsztyn.pl

Data powstania: piątek, 30 gru 2011 08:29
Data opublikowania: piątek, 30 gru 2011 09:11
Data przejścia do archiwum: środa, 1 lut 2012 09:05
Opublikował(a): Jacek Izdebski
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 2918 razy