BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU 3 – 5 LAT

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ruciane – Nida, dn. 28 / 11 / 2013r.
Gmina Ruciane – Nida
Al. Wczasów 4
12-220 Ruciane – Nida

SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU 3 – 5 LAT

Szanowni Rodzice,

niniejszym informuję, że dnia 3 grudnia 2013r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Przedszkolu Miejskim w Rucianem – Nidzie przy ulicy Gwarnej 2 odbędzie się I Spotkanie rodziców dzieci w wieku 3 – 5 lat.

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do wymiany spostrzeżeń i uzyskania fachowych informacji, jak wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Przedstawione zostaną dodatkowe formy wsparcia, które podjęto w związku z rozpoczęciem projektu pn. „Wyrównywanie szans dla najmłodszych z Przedszkolem w Rucianem – Nidzie III”. Ponadto prezentowane będą zalecane do regularnego wykonywania w domu ćwiczenia usprawniające wymowę, poprawiające postawę ciała, gry i zabawy ogólnorozwojowe.

Podczas spotkania zapewniamy kawę, herbatę oraz poczęstunek. Szacowany czas trwania spotkania 1,5h. W spotkaniu udział wezmą m.in. logopeda, pedagog oraz instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. „Wyrównywanie szans dla najmłodszych z Przedszkolem w Rucianem – Nidzie III”. Swoim oddziaływaniem projekt obejmuje wszystkie dzieci w wieku 3 – 5 lat uczęszczające do Przedszkola Miejskiego w Rucianem – Nidzie oraz Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ukcie. Gmina Ruciane – Nida na realizację projektu uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki projektowi w Przedszkolu utworzona została dodatkowa grupa przedszkolna dla 25 dzieci w wieku 3 - 5 lat. Ponadto dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego w Ukcie korzystają z dodatkowych zajęć plastycznych, języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych. Prowadzone są również konsultacje / porady z pedagogiem.

Serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem

Renata Skopnik
Kierownik projektu


Bliższych informacji udzielamy w Biurze projektu:
Przedszkole Miejskie w Rucianem – Nidzie, ul. Gwarna 2, Tel. 087 423-64-41
Data powstania: czwartek, 28 lis 2013 14:28
Data opublikowania: piątek, 29 lis 2013 09:28
Data przejścia do archiwum: czwartek, 5 gru 2013 14:16
Opublikował(a): Karol Syta
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 1573 razy