BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU 3 – 5 LAT

Ruciane-Nida, dn. 18 / 05 / 2015r.
Gmina Ruciane-Nida
Al. Wczasów 4
12-220 Ruciane-Nida

SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU 3 – 5 LAT

Szanowni Rodzice,

niniejszym informuję, że w dniu 21 maja 2015r. (czwartek) o godzinie 16.00 w Przedszkolu Miejskim w Rucianem-Nidzie przy ulicy Gwarnej 2 odbędzie się IV Spotkanie rodziców dzieci w wieku 3-5 lat.

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do wymiany spostrzeżeń i uzyskania fachowych informacji, jak wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Przedstawione zostaną dodatkowe formy wsparcia, które podjęto w związku z rozpoczęciem projektu pn. „Wyrównywanie szans dla najmłodszych z Przedszkolem w Rucianem-Nidzie III”. Ponadto prezentowane będą zalecane do regularnego wykonywania w domu ćwiczenia usprawniające wymowę, poprawiające postawę ciała, gry i zabawy ogólnorozwojowe.

Podczas spotkania zapewniamy kawę, herbatę oraz poczęstunek. Szacowany czas trwania spotkania 1,5h. W spotkaniu udział wezmą m.in. logopeda, pedagog oraz instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. „Wyrównywanie szans dla najmłodszych z Przedszkolem w Rucianem-Nidzie III”. Swoim oddziaływaniem projekt obejmuje wszystkie dzieci w wieku 3-5 lat uczęszczające do Przedszkola Miejskiego w Rucianem-Nidzie oraz Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ukcie. Gmina Ruciane-Nida na realizację projektu uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki projektowi w Przedszkolu utworzona została dodatkowa grupa przedszkolna dla 25 dzieci w wieku 3 - 5 lat. Ponadto dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego w Ukcie korzystają z dodatkowych zajęć plastycznych, języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych. Prowadzone są również konsultacje / porady z pedagogiem.

Serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem

Renata Skopnik - Kierownik projektu

Bliższych informacji udzielamy w Biurze projektu: Przedszkole Miejskie w Rucianem-Nidzie, ul. Gwarna 2, Tel. 087 423-64-41
Data powstania: wtorek, 19 maj 2015 13:14
Data opublikowania: wtorek, 19 maj 2015 13:47
Data przejścia do archiwum: środa, 27 maj 2015 14:53
Opublikował(a): Karol Syta
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 1473 razy