BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

KAMPANIA "BIAŁA WSTĄŻKA"

Miasto i Gmina Ruciane - Nida po raz kolejny włączyła się w kampanię „Białej Wstążki” w ramach, której osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać wsparcie oraz kompleksowe informacje  w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie  w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.
Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jest również osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować i milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Kampania „Białej Wstążki” została zapoczątkowana w 1991 r. w Kanadzie i prowadzona jest w ponad 55 krajach. Ogólnoświatowa kampania co roku trwa od 25 listopada do 10 grudnia r., kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego „OTWARTE DRZWI” w placówkach oraz instytucjach niosących pomoc ofiarom przemocy zostaną zorganizowane w dniu 3 grudnia 2022 r. (sobota) od godz. 9:00 – 11:00.

Dyżur w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem – Nidzie,  ul. Polna 1 w ramach „OTWARTYCH DRZWI” będą pełnili dzielnicowi i  psycholog.
Serdecznie zapraszamy.

Data powstania: poniedziałek, 28 lis 2022 08:45
Data opublikowania: poniedziałek, 28 lis 2022 08:50
Data przejścia do archiwum: wtorek, 6 gru 2022 08:29
Opublikował(a): Agnieszka Olszak
Zaakceptował(a): Agnieszka Olszak
Artykuł był czytany: 71 razy